Pracovné zamerania vykonávajúce sa posediačky môžu so sebou prinášať aj nepríjemné zdravotné riziká. Eliminujte ich vhodnou ergonomickou stoličkou.

Kancelárske kreslá či stoličky, ktoré považujeme za zdravotné, disponujú mnohými zaujímavými výhodami. Umožnia vykonávať nielen pracovné úkony v sede pohodlne, a to dokonca aj osem a viac hodín. To dosiahnete napríklad tým, že budete môcť využiť veľký rozsah polohovania všetkých jej častí. Podporíte tak aktívne sedenie a zabránite prirodzenému uchýleniu sa k nezdravým pozíciám. Navyše sú vyrábané z kvalitných materiálov, ktoré predlžujú ich životnosť.

...

Zdravotné kancelárske stoličky s mnohými funkciami

V čom však nájdeme najväčšie rozdiely, ktorými disponujú zdravotné kancelárske stoličky oproti tým bežným? Výrobcovia ich konštruujú tak, aby ste v nich zvládli aj dlhodobé, niekoľko hodín trvajúce sedenie bez nepríjemnej bolesti. Výhodou je aj veľký rozsah polohovania či podpora dynamického sedenia. To znamená, že môžete zabudnúť na strnulé sedenie, tieto stoličky vás „donútia“ sa hýbať. To umožňuje napríklad pohyblivý sedák, vďaka ktorému si pravidelne narovnáte chrbát, zasuniete hlavu a stiahnete ramená dole a dozadu. Potešia sa aj vaše ochabnuté brušné či chrbtové svaly, uvoľní stuhnutý krk.

Zaujímavé možnosti sa ponúkajú aj pri mechanikách, na ktorých princípe fungujú. Pri asynchrónnych mechanikách sa dbá o prispôsobiteľnosť sediacemu. Najčastejšie ich ovládate troma páčkami, ktorými nastavujete hĺbku sedáka, výšku stoličky či sklon a výšku operadla. Tým si doprajete uľavenie problémových partií. Pri synchrónnej mechanike si nastavujete sklon operadla do viacerých pozícií bez toho, aby vás limitoval sklon sedáku. Výhodou je aj možnosť zablokovania stoličky v konkrétnej pozícii, no môže sa aj voľne pohybovať. Tento mechanizmus je ideálny pre každodennú prácu ku kancelárskemu stolu.

Obľúbená ergonomická stolička Liftor Active s unikátnym dizajnom

Ak vás vyššie spomenuté informácie zaujali, určite preskúmajte tento zázrak. Obľúbená ergonomická stolička Liftor Active bola navrhnutá pre ideálne pohodlie a vhodné držanie tela pri sedení. Disponuje špeciálnym dvojdielnym operadlom, ktoré je pohyblivé – reaguje na pohyby tela, čo prispeje k aktívnemu sedeniu. Spoľahnite sa na výhody synchrónnej mechaniky či 3D nastaviteľných podrúčok.

Liftor Active dosahuje maximálnu ergonómiu, čo potvrdzuje aj certifikát od inštitútu pre zdravie a ergonómiu BIFMA a IGR. Pristavme sa ešte pri inovatívnej dvojdielnej opierke chrbta – tá bola vyrobená s nezávislým upevnením oboch častí. Každá z nich sa môže pohybovať do všetkých strán, čím sa prispôsobí vašej polohe počas sedenia.

Zabudnúť nemôžeme ani na jej unikátny dizajn či kvalitné spracovanie a materiály. V ponuke spoločnosti Liftor nájdete modely z pravej kože, sieťoviny alebo kombinované varianty – sieťované operadlo a textilný sedák.

 

Nie je možné komentovať

Mohlo by sa Vám páčiť