Dvaja muži zažalovali rímskokatolícku diecézu v americkom štáte Západná Virgínia s tým, že ich pred takmer 80 rokmi vymenili v pôrodnici. John William Carr III. a Jackie Lee Spencer sa narodili 29. augusta 1942 v St. Joseph Hospital v meste Buckhannon a podľa žaloby ich nemocničný personál poslal domov s nesprávnou rodinou.

Prípad odhalili vlani na základe testov DNA, keď ani jeden z mužov nemal žiadnu genetickú zhodu s členmi rodiny, v ktorej vyrastali. Zhodu však objavili v ich pravej rodine. Obe rodiny žiadajú bližšie nešpecifikované odškodné za „celoživotné následky“. Diecéza sa k prípadu nevyjadrila.

...

Spencer prežil viac ako 50 rokov hľadaním muža, ktorý je na jeho rodnom liste uvedený ako otec. Povedali mu, že tento muž opustil jeho matku pred pôrodom. Po tom, ako našiel príbuzných hľadaného, vykonali DNA testy a zistili, že nie sú pokrvná rodina. Ďalšie testy preukázali, že nie je rodina ani s ľuďmi, s ktorými prežil celý život. Následné testy potvrdili zhodu DNA s rodinou, v ktorej žil Carr.

Spencer a jeho manželka kontaktovali Carra, ktorý podstúpil test DNA. Ten preukázal, že je príbuzný s rodinou, v ktorej žil Spencer. „Množstvo ľudí, ktorých Jack mal poznať počas svojho života, je preč. Cíti sa, ako keby väčšina jeho rodiny naraz zomrela. Smúti nad stratou života, ktorý mal prežiť. K rodine, s ktorou prežil celý život, však cíti lásku a vďačnosť,“ uviedli v žalobe.

Carr má modré oči a vyzerá úplne inak, ako ostatní členovia rodiny, v ktorej vyrastal. „Je pravda, že som sa vždy cítil trocha odlišný, pretože moja mama, otec, brat a sestra majú hnedé oči aj vlasy,“ povedal.

Nie je možné komentovať

Mohlo by sa Vám páčiť