Rodákovi z Andersonu v Južnej Karolíne pred štyrmi rokmi diagnostikovali rakovinu hrubého čreva, uviedla jeho rodina. „Skutočný bojovník, Chadwick vytrval a priniesol vám mnohé filmy, ktoré dnes milujete,“ skonštatovala rodina v oficiálnom vyhlásení. „Od Marshalla po Bratstvo piatich, Ma Rainey’s Black Bottom Augusta Wilsona a niektoré ďalšie – všetky nakrútil počas alebo v prestávkach medzi nespočetnými operáciami a chemoterapiami. Poctou jeho kariéry bolo, že mohol v Čiernom panterovi priviesť k životu kráľa T’Challu,“ napísali ďalej. Boseman o svojej diagnóze verejne nehovoril.

Absolvent Howard University spočiatku stvárňoval malé úlohy v televízii a zlom v jeho kariére prišiel v roku 2013, keď sa po boku Harrisona Forda predstavil ako hviezdny bejzbalista Jackie Robinson v snímke 42: Zrod legendy.

...

Chadwick Aaron Boseman je však známy najmä ako spomínaný T’Challa / Čierny panter z marvelovských komiksoviek Captain America: Občianska vojna (2016), Čierny panter (2018), Avengers: Nekonečná vojna (2018) a Avengers: Endgame (2019). Okrem Robinsona si zahral aj ďalšie skutočné postavy, keď sa predstavil napríklad ako James Brown v hudobnej snímke Get On Up – Príbeh Jamesa Browna (2014) alebo Thurgood Marshall v životopisnej dráme Marshall (2017). Účinkoval aj v seriáloch Lincoln Heights (2006 – 2009) alebo Mesto stratených (2010). V roku 2019 sa predstavil v akčnom trileri 21 Bridges.

Nie je možné komentovať

Mohlo by sa Vám páčiť