Cmorik s paralympionikmi už roky spolupracuje. Slovo dalo slovo a na podnet Jána Riapoša sa zišla zaujímavá kombinácia umelcov, aby spoločne prespievali pôvodnú Cmorikovú skladbu a vytvorili z nej oficiálnu skladbu pri príležitosti osláv 25. výročia založenia SPV. „Veríme, že už o necelý rok sa uskutočnia preložené olympijské a paralympijské hry a táto silná pieseň bude sprevádzať aj našich športovcov do Tokia“, prezradil predseda Slovenského paralympijského výboru Ján Riapoš, cituje ho tlačová správa SPV.

Umelci si na spoluprácu vyberajú kolegov, s ktorými sa im pracuje dobre. Cmorik oslovil populárnu slovenskú interpretku Dominiku Mirgovú, ktorá spolu so svojím producentom Hoodini Stanislavom Hudecom napísala nový part do pôvodnej skladby. Jej vstup okorenil pieseň „Dnes to príde“ ženskou nehou v textovej ako aj v hudobnej polohe.

...

Obaja interpreti sa tejto výzve potešili, čoho dôkazom bola veľmi rýchla zhoda. Dňa 4. augusta 2020 sa Peter Cmorik a Dominika Mirgová zišli v štúdiu Overground Art a prespievali upravenú skladbu „Dnes to príde“. „Mám 40 rokov, ale toto je moja prvá motivačná pesnička,“ vyhlásil o skladbe úspešný slovenský spevák. Venoval ju práve našim paralympionikom, ktorí budú o rok v japonskom Tokiu bojovať o cenné kovy. „Dostala som od Peťa pozvanie, či by som ju nemohla ozvláštniť. Veľmi som sa tomu potešila, lebo som tak získala možnosť konečne si s Peťom zaspievať. Keď skladba mala vzniknúť pre takúto peknú príležitosť, veľmi rada som sa pridala,“ uviedla Dominika Mirgová, ktorá vystupovala v minulých rokoch na charitatívnej akcii „Na kolesách proti rakovine“.

Nie je možné komentovať

Mohlo by sa Vám páčiť