Starostlivosťou o kuchynské spotrebiče predlžujete ich životnosť. Pozrite sa na tipy na čistenie spotrebičov.

Moderné kuchynské spotrebiče zvládnu takmer všetko samé. No nezabúdajte na ich starostlivosť, správne čistenie totižto dokáže predĺžiť ich životnosť aj o niekoľko rokov.

...

Zanedbávať starostlivosť o domáce spotrebiče a obzvlášť tie kuchynské sa neoplatí. Kuchynské spotrebiče totižto dokážu slúžiť naozaj dlho. Teda v tom prípade, že nezanedbáte starostlivosť a údržbu o ne.

Moderné kuchynské spotrebiče ako sú napríklad kuchynské roboty sú vyrábané tak, aby ste s nimi mali čo najmenej starostí. To znamená, že mnohé komponenty dokážete umyť v umývačke riadu. Táto možnosť vám ušetrí kopec námahy a času, ktorý by ste inak museli stráviť pri umývaní riadu.

Bohužiaľ žiaden domáci spotrebič ani kuchynský robot sa nedá celý strčiť do umývačky riadu a je potrebná údržba a starostlivosť aj z vašej strany. Samozrejme mierka náročnosti pri starostlivosti závisí aj od jednotlivých výrobcov. Napríklad výrobca kuchynských spotrebičov Kenwood myslí pri svojich produktoch na praktickosť, čo sa odráža aj pri náročnosti pri starostlivosti.

Všeobecne však platí, že je dôležité držať sa návodu a používať tie čistiace prostriedky, ktoré sú na čistenie určené. Pokiaľ určité časti kuchynského robotu môžu ísť do umývačky, smelo do toho. No určite tam nestrkajte časti, ktoré nie sú na umývanie určené. A to platí pri všetkých spotrebičoch.

Dobré tipy na čistenie kuchynských spotrebičov

Existuje všeobecný návod, ktorého sa môžete držať. No treba si uvedomiť, že každý povrch je iný a podľa toho by ste sa mali k nemu aj správať.

Malé domáce kuchynské spotrebiče vo väčšine prípadov zvládnete vyčistiť hneď potom ako ich dopoužívate. Pokiaľ pouažívate spotrebiče z nerezových povrchov, dajte pozor na to akú handru alebo hubku na čistene použijete. Vyvarujte sa drsným povrchom a drátenkám. Nerez je totižto praktický no jemný materiál a s drsnou handrou na umývanie alebo dokonca drátenkou by ste ho veľmi ľahko poškodili.

Zároveň nezabudnite na to, že nerozové nože nepatria do umúvačky riady, je to z toho dôvodu, že horúca voda zapríčiňuje tupenie nožov. Stačí ich utrieť vlhkou handričkou. Vlhkou handričkou stačí dokonca pretrieť aj hnacie jednotky a máte vyčistené.

Ideálne je pri malých spotrebičoch prečistiť kefkou nánosy omrviniek a nečistôt. Spotrebič vždy schovávajte úplne suchý. Vyhnete sa tak vlhnutiu kuchynskej linky a zároveň viete, že spotrebič nepodľahne korózii.

Vyhnite sa aj necertifikovaným čistiacim prostriedkom. Vo väčšine prípadov vám na čiste kuchynských spotrebičov postačí jarová voda. Pokiaľ je špina výraznejšia môžete siahnuť aj po prostriedkoch, ktoré sú konkrétne určené na daný spotrebič alebo povrch.

To najmä platí pri sporákoch či indukčných platniach. Tie vyžadujú špeciálnu starostlivosť a materiály. Sklokeramické dosky sa pri varení ľahko zašpinia a preto je dôležité ich dobre vyčistiť. Ideálne je, ak použijete prostriedok, ktorý je presne na ne určený, ten vás zbaví mastnoty a nečistoty veľmi rýchlo a nehrozí vám poškodenie spotrebiča.

Veríme, že pri varení vzniká množstvo neporiadku a zašpinených riadov, ktoré od samotného varenia odrádzajú. No nevzdávajte sa. V kuchyni si to môžete uľahčiť aj používaním kuchynského robota.

Moderné kuchynské roboty značky Kenwood hravo zvládnu okrem tradičných funkcií miesenia, hnetenia, šľahania či mixovania aj varenie. Jedná sa o spotrebiče s funkciou indukčného varenia. Vďaka týmto spotrebičom pripravíte obed pomocou jedného spotrebiča a tak redukujete množstvo znečisteného riadu pri varení a čistenie kuchyne vám nezaberie toľko času.

Naviac s kuchynským robotom sa môžete pustiť aj do zložitejších receptov, tento skvleý pomocník si poradí s hocičím za zlomok času.

Nie je možné komentovať

Mohlo by sa Vám páčiť