Zunovala sa vám vaša kúpeľňa? Radi by ste ju oživili, no nie ste pripravení na kompletnú rekonštrukciu? Nie je potrebné robiť veľké zmeny, aj s drobnými zmenami môžete dosiahnuť veľký efekt. Vstúpte s nami do sveta kúpeľňového dizajnu, kde jedinečné detaily a štýlové prvky oživia aj vašu kúpeľňu. Radi vám ukážeme, ako na to.

Vertikálna záhrada: vytvorte si v kúpeľni zelenú stenu s rastlinami či kvetmi a prineste tak do priestoru kúsok prírody. Ak v kúpeľni nemáte prirodzené svetlo, nevadí: siahnite po machových stenách či obrazoch. Mach obľubuje vlhké priestory, nepotrebuje svetlo a tak aj v kúpeľni bez denného svetla bude prosperovať.

...

Umelecké diela: zaveste na stenu obrazy či fotografie: dodajú kúpeľni osobitosť a jedinečnosť. Ak by ste chceli byť ešte viac nápadití, ozdobte si strop freskou či abstraktným vzorom.

Štýlový držiak na uteráky: buďte kreatívni a vytvorte si netradičný držiak na uteráky: napríklad bambusový rebrík elegantne opretý o stenu či nástenný kovový stojan na osušky.

Tematické dekorácie: zvoľte pre svoju kúpeľňu obľúbenú tému a vkusne ju ozdobte príslušnými dekoráciami. Napríklad morský svet s osviežujúcimi prvkami oceánu, exotickú džungľu s hojnosťou zelene alebo retro kúpeľňu dekorovanú retro lampami, staromódnym telefónom či starým zrkadlom, ktoré kúpeľni dodajú nostalgický šmrnc.

Vône a aromaterapia: potešte svoje zmysly vonnými sviečkami, olejovými difuzérmi a vonnými tyčinkami, ktoré vnášajú do kúpeľne príjemné vône a vytvárajú uvoľnenú atmosféru.

LED osvetlenie: vneste do kúpeľne trošku dramatického efektu inštaláciou LED pásikov pozdĺž skriniek, poličiek či zrkadla.

Ozdobné zrkadlo: stavte atypický tvar zrkadla či netradičný rám. Doplňte ho vhodným osvetlením a môžete si byť istý, že zrkadlo sa stane stredobodom vašej kúpeľne.

Dizajnové umývadlo: dovoľte umývadlu vyniknúť. Zvoľte si dizajnové umývadlo či umývadlovú misu neobvyklých tvarov, farieb a materiálov, ako je sklo, drevo, prírodný kameň, vzorovaná keramika či mramor.

Vodovodné batérie: vyberte si dizajnové batérie neobvyklých tvarov, farieb či materiálov. Zvoliť si môžete aj vaňové či sprchové batérie s termostatom, ktoré v sebe spájajú prvotriednu technológiu s eleganciou. Ak si chcete vychutnať príjemný zvuk prúdiacej vody, siahnite po vodopádových batériách. Milovníci retro štýlu si prídu na svoje vďaka retro batériám s kohútikmi.

Sprchové hlavice: vychutnajte si ten pravý relax vďaka hlaviciam s rôznymi masážnymi funkciami. Skvelý sprchový zážitok a pocit luxusu prinesie stropná sprchová hlavica s dažďovým efektom alebo sprchová hlavica s vodnými kaskádami. Zábavu a vizuálne atraktívny prvok do kúpeľne vnesú sprchové hlavice s integrovaným LED osvetlením meniacim farbu podľa teploty vody.

Sprchové hadice: Aj taká maličkosť ako sprchová hadica môže zaujať na prvý pohľad. Vymeňte obyčajnú sprchovú hadicu za hadicu s originálnym povrchom. Výber je pestrý: hadice vo farbe medi, bronzu či ružového zlata, ale tiež farebné plastové hadice s kovovým efektom. Tieto hadice sú nielen praktické, ale aj štýlové.

Inšpirovali sme vás? S našimi jednoduchými tipmi môžete vašej kúpeľni priniesť nový šmrnc a vyzdvihnúť jej jedinečnosť a nevšednosť. Ak stavíte na jeden či dva takéto prvky, nespravíte krok vedľa.

 

Nie je možné komentovať

Mohlo by sa Vám páčiť