Zdravie kĺbov je pre psov rovnako dôležité ako pre ľudí. Pohyblivosť, aktívny životný štýl a celková pohoda vášho psa sú predsa úzko spojené s funkčnosťou kĺbov.

Zistite spolu s nami podrobnejšie, aký je význam kĺbovej výživy pre psov a aké sú spôsoby, ako sa postarať o kĺby vášho štvornohého priateľa?

...

Prečo je kĺbová výživa pre psov dôležitá?

Správna kĺbová výživa je kľúčovým faktorom pre udržanie zdravých kĺbov vášho psa. Kĺby sa môžu v priebehu času opotrebovávať, čo môže viesť k degeneratívnym ochoreniam, ako je artritída a dysplázia kĺbov. Kvalitná kĺbová výživa pre psov dokáže pomôcť minimalizovať opotrebovanie a zároveň podporiť obnovu kĺbového tkaniva.

Výživový doplnok z e-shopu Panakei pôsobí ako účinná prevencia proti artróze a artritíde, dysplázii bedrových a lakťových kĺbov, gonartróze kolenného kĺbu, osteochondróze a spondylóze.

Tekutá výživa sa výborne vstrebáva, je šetrná k tráviacej sústave a jednoducho sa dávkuje. Vhodná je pre psov všetkých vekových kategórií od šteniatok, cez dospelé psy v záťaži až po psích seniorov. Kĺbová výživa sa nemieša do krmiva ani vody, psík ju vďaka príjemnej chuti zje aj samostatne.

Čo ovplyvňuje zdravie kĺbov u psov?

Zdravie kĺbov u psov môže ovplyvniť celý rad faktorov, ktoré zahŕňajú genetiku, vek, plemeno, životný štýl a rôzne vonkajšie vplyvy.

Určité plemená psov sú náchylnejšie na dedičné kĺbové problémy ako dysplázia bedrového kĺbu alebo lakťová dysplázia. Genetické faktory môžu viesť k skoršiemu opotrebovaniu alebo ochoreniam. S vekom sa kĺby opotrebovávajú prirodzene. Pri starších psoch je riziko ťažkostí s kĺbmi vyššie.

Aj nadváha spôsobuje zvýšenú záťaž na kĺby, ktorá urýchľuje ich opotrebovanie. Je preto dôležité udržovať psa v optimálnej kondícii a s primeranou hmotnosťou. Zdravie kĺbov ovplyvňuje aj pohyb. Ak je ho nedostatok, môžu sa oslabiť svaly okolo kĺbov a prispieť k problém. Na druhej strane, príliš intenzívne alebo nevhodné cvičenie môže spôsobiť preťaženie kĺbov.

Zdroj obrázku: Kim Britten / Shutterstock.com

Nie je možné komentovať

Mohlo by sa Vám páčiť