Jednou vetou

FUTBAL: Štetina nosí ortézu aj barly a dáva klobúk dolu pred manželkou

Lukáš Štetina

Foto: Twitter

Ak Slovensko počíta vynútené straty pred barážovým semifinálovým duelom o postup na ME 2021 proti Írsku, tak k brankárovi Martinovi Dúbravkovi a obrancovi Martinovi Škrtelovi (chystal sa na možný návrat do najcennejšieho dresu) treba prirátať aj Lukáša Štetinu. Stopér Sparty Praha sa momentálne zotavuje po operácii kolena a reprezentačným spoluhráčom bude 8. októbra proti Írom iba na diaľku držať palce.

„Až operačný zákrok ukázal presný rozsah zranenia. Nebolo to nič príjemné, keď mi oznámili, že okrem plastiky krížneho väzu museli prišiť aj bočný, pretože koleno nedržalo pokope. Teší ma aspoň to, že operácia prebehla podľa slov lekárov bez komplikácií,“ uviedol Štetina pre web svojej zastupiteľskej agentúry Football Service Agency.

Pred dvomi týždňami ho operovali v pražskej Ústrednej vojenskej nemocnici. Momentálne má 29-ročný nitriansky rodák na nohe ortézu a šesť týždňov bude nosiť barly. „Každých štrnásť dní si prestavujem fixáciu o tridsať stupňov, takže na konci už zohnem koleno do pravého uhla. Okrem toho absolvujem rôzne rehabilitačné cviky, na čo máme v Sparte dobré podmienky. Dôležité je, aby neochabli okolité svaly, a tak sa snažím ich čo najviac precvičiť aj v domácom prostredí,“ vysvetlil niekdajší hráč FC Nitra, Tatrana Prešov či Dukly Praha

Aktuálne je v plnej opatere svojej manželky Martiny. „Maťka má starostí až-až a veľmi jej ďakujem za nekonečnú ochotu a obetavosť. Zo žartu hovorím, že teraz má dve deti, okrem malého Samka aj mňa, pretože sám toho veľa nespravím. Klobúk dolu, ako to všetko zvláda,“ pochválil svoju manželku.

Pri dlhých dňoch sa môže venovať veciam, na ktoré mu pri bežnom programe veľa času nezostáva. „Užívam si chvíle s rodinou a synom, ktorého môžem pozornejšie sledovať ako sa vyvíja, rastie a objavuje nové veci. V týchto ťažkých časoch mi to psychicky veľmi pomáha,“ podotkol.

Štetina bude pozorne sledovať barážový duel s Írskom o postup na ME. „Určite je v našich silách, aby sme Írov zdolali, obzvlášť, keď hráme doma. V nominácii sú silné mená. A tak pevne verím, že svoju rolu zvládneme a posunieme sa do finále,“ doplnil reprezentačný maród na portáli http://www.fsagency.eu/.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay do konca finále už bez Stamkosa