Lenže 12. marca sa pre pandémiu koronavírusu prerušila NHL a jej letný augustový reštart znamenal už len pokračovanie v špeciálnom play-off režime bez divákov vo dvoch „izolovaných“ kanadských mestách Toronte a Edmontone.

Hokejisti Tampy Bay však urobili všetko preto, aby sa so svojimi fanúšikmi ešte raz stretli. Získali slávny Stanleyho pohár a v stredu 30. septembra nadíde chvíľa, keď sa s ním ukážu svojim najvernejším podporovateľom. Mesto Tampa Bay pre nich pripravilo dve verejné akcie, ktoré sa budú konať za dodržania hygienických podmienok v súvislosti s pandémiou koronavírusu. „Najprv to bude prehliadka šampiónov na lodi, ktorá sa začne o 17.00 h miestneho času. Fanúšikom sa odporúča, aby sa bezpečne zhromaždili pozdĺž rieky Riverwalk a dodržiavali príslušné zásady týkajúce sa sociálneho odstupu a nosenia pokrývok tváre,“ informovala starostka mesta Tampa Bay Jane Castorová na oficiálnom webe Lightning.

...

Druhou akciou bude oslava so šampiónmi Stanley Cupu 2020, ktorá sa bude konať na Štadióne Raymonda Jamesa s kapacitou 65 618 divákov. Uskutoční sa od 18.30 h a vstup bude voľný. Od fanúšikov sa však bude vyžadovať, aby si prevzali lístky a sedeli najviac v skupinkách po šesť ľudí.

„Stanley Cup sa vracia do Tampy Bay a ja nemôžem byť viac hrdá na to, akú odolnosť a bojovného ducha predviedli naši hokejisti na dlhej ceste za jeho ziskom. Ďakujem celému tímu za tvrdú prácu a snahu priniesť našej komunite dôvod na oslavu. Napriek všetkým výzvam tejto špecifickej sezóny to bude sladký návrat domov. Už sa nemôžem dočkať príchodu Stanleyho pohára. Go Bolts!,“ napísala starostka Castorová.

Hokejisti Tampy Bay strávili v tzv. bublinách v Toronte a Edmontone izolovaní od okolitého sveta a najmä blízkych dovedna 65 dní. Od svojich rodín odišli 26. júla a vrátia sa k nim 29. septembra večer. Na ceste k prestížnej trofeji odohrali 22 zápasov. V Toronte najprv zdolali lanského premožiteľa Columbus 4:1 na zápasy a neskôr v semifinále Východnej konferencie aj vlaňajšieho finalistu Boston 4:1 na zápasy. Potom nastal presun do Edmontonu a tam nasledovalo finále konferencie a triumf 4:2 proti tímu New York Islanders. Napokon svoju púť za druhým Stanley Cupom v klubovej histórii hráči Tampy Bay zavŕšili vo finále pokorením Dallasu 4:2.

Nie je možné komentovať

Mohlo by sa Vám páčiť