Zatiaľ čo väčšina športovcov šomre na koronavírusové obdobie, keďže nemôžu vykonávať obľúbenú a často aj dobre zaplatenú činnosť, rumunská tenistka Simona Halepová vidí na nečakanej viacmesačnej pauze viaceré pozitíva. Bývalá svetová jednotka a úradujúca wimbledonská šampiónka tvrdí, že v dobrovoľnej izolácii nebola aktuálne dva mesiace, ale už vyše šesť rokov predtým, čo pravidelne brázdi svetové turnaje s raketou v ruke.

„Žila som šesť rokov v izolácii, iba tréningy, hotely a turnaje. Napadlo mi, že by to chcelo niečo zmeniť v živote, aby som sa mohla rozvíjať po osobnostnej aj emocionálnej stránke. V skutočnosti som podriadila šesť rokov tomu, aby som sa mohla stať jednotkou a teraz som sa pristihla pri uvažovaní, že môžem byť šťastná aj bez tenisu. Zrazu si vravím, že nemusím byť večer doma o 22.00 h, aby som ráno mohla trénovať,“ prezradila Halepová pre agentúru Agerpres, cituje ju aj portál Tennis World USA.

...

Dvadsaťosemročná rodáčka z Konstance priznáva, že žije v lesnatej oblasti a po rokoch sa mohla zblízka pozerať na to, ako sa na jar prebúdza príroda. Toto jednoduché poznanie ju fascinuje. „Vrcholový tenis ma roky pripravoval o iné pôžitky a krásy života. Bežala som na plný plyn a nemala nič iné. Teraz si konečne môžem vychutnať prírodu v jarnom rozpuku. Žiadne lietadlá a hotely, ale zelené stromy a lúky plné kvetov. Pre mňa niečo neuveriteľné sledovať to zblízka,“ vyznala sa zo svojich pocitov momentálne druhá hráčka rebríčka WTA.

Halepová si uvedomuje, že zatiaľ si môže vychutnávať tenisové ničnerobenie, keďže sezóna na ženskom okruhu WTA sa rozbehne najskôr v auguste a aj to zrejme s výraznými obmedzeniami. A možno sa to celé posunie až na jesenný termín. „Myslím si, že nebudem mať problém znova sa nakopnúť do tréningov. Vždy som bola na seba tvrdá a kritická, keď sa mi niečo nepodarilo podľa predstáv. Som sama sebe najväčším kritikom a to ma posúvalo vpred,“ doplnila Halepová.

Nie je možné komentovať

Mohlo by sa Vám páčiť