Kto ovládne Slovensko?

 

...

Peniaze a moc menia charakter človeka. Priblížme si novú generáciu oligarchov, ktorých vplyv na Slovensku je veľmi citeľný.

Vladimír Poór: bývalý majiteľ Spartaku Trnava pôsobí v oblasti športu, biznisu a politiky. Za Mečiarovej privatizácie a v období pôsobnosti R. Fica sprivatizoval podnik Nafta Gbely a pozemok štadióna A. Malatinského získal za 1 €! Hodnota majetku sa vyšplhala na 80 mil. eur.

Juraj Široký: podnikateľ, bývalý diplomat, majiteľ Slovanu a prezident zväzu ľadového hokeja. Majiteľ firmy Váhostav, Slovnaft a Chemolak Smolenice a iných. Jeho kontakty siahajú až k vládnym špičkám. Vlastní majetok v hodnote 100 mil. eur.

Miroslav Výboh: oligarcha zo SMERu. Bol trestne stíhaný v korupčnej kauze Pandur, ktorej vyšetrovanie sa pozastavilo. Hodnota majetku sa vyšplhala na 150 mil. eur.

Jozef Brhel: šedá eminencia strany SMER. Medzi kľúčové kontakty sa radia poprední činovníci SMERu. Brhelove firmy získali štátne zákazky za enormné sumy. Najbohatší Slovák vlastní majetok v hodnote 200 mil. eur.

Anton Zajac a Miroslav Trnka: majitelia slovenskej IT spoločnosti, ktorí sa našli v oblasti tlače a politiky. A. Zajac ako spoluzakladateľ strany Progresívne Slovensko financoval kampaň prezidentky Z. Čaputovej a iniciatívu Za slušné Slovensko. 250 mil. eur je odhadovaná výška majetku A. Zajaca a 640 mil. eur M. Trnku.

Nie je možné komentovať

Mohlo by sa Vám páčiť