Jednou vetou

FOTO: Peteraj si doprial novú hračku. Teraz to len bude hobby!

Slovenský básnik a textár Kamil Peteraj miluje akékoľvek umenie

autorská koláž hlavne.sk, jxp

Vykašle sa na poéziu a stane sa svetoznámym fotografom? Je to celkom reálne, pretože do svojej novej hračky investoval tisíce. Básnik a textár Kamil Peteraj (73) je väčšinu času zaneprázdnený tvorbou textov, z ktorých sa vždy stanú veľké pesničkové hity. Vo voľnom čase sa však oddáva svojmu obľúbenému hobby. Popritom nezabudol ani na hokejový šampionát, ktorý ide do finále. Pozrite sa, kde sme ho pristihli - foto nájdete nižšie v článku:

Chcete dostávať viac podobných článkov? Stačí sa prihlásiť na náš bezplatný Newsletter. To najlepšie za posledných 7 dní príde priamo na Váš e-mail. Viac informácií nájdete TU

Známy textár, básnik, dramaturg a scenárista Kamil Peteraj má okrem textovania aj iné hobby! Peteraj, ktorý je doposiaľ najviac krát oceneným autorom podľa SOZA je označovaný za nekorunovaného kráľa cien SOZA.

Zľavy ho vytiahli do obchodu. Maestro textár Peteraj si nevedel vybrať

Popri písaní však nezabúda ani na oddych a koníčky. Medzi jeho dlhoročné záľuby patrí aj fotenie a zdá sa, že Kamil Peteraj je naozaj vášnivým fotografom. „Kamil veľmi rád relaxuje pri fotografovaní a teší sa, ako tie mašiny dnes vedia zaostriť, priblížiť. Našiel si v tom neuveriteľnú záľubu, všetci čakáme, že raz urobí fantastickú vernisáž, kde odprezentuje svoje foto-úlovky,“ povedal nám zdroj blízky Peterajovi.

FOTO: V týchto slovenských destináciach budete chcieť dovolenkovať!

Hlavne.sk pristihlo Peteraja pri vychádzke v centre Bratislavy, v blízkosti známeho nákupného centra, kam sa vybral prevetrať pravdepodobne nový fotoaparát. Fotografovanie je pre Peteraja očividne dôležitým koníčkom, a určite nie je lacnou záležitosťou – fotoaparát, ktorým sa pochválil básnik by vás vyšiel s objektívom na viac ako 3000 eur, čo už nie je najnižšia suma.

FOTO: Zuzanu Vačkovú sme pristihli na obede. Na tomto si pochutnávala

Nakoľko počasie bolo ako na hojdačke a keď sa začalo mračiť i popŕchať, namieril si to známy básnik do blízkeho obchodného centra. Keďže v tom čase prebiehal štvrťfinálový zápas Rusko – USA (4:3) a nesledoval doma, provizórnu obývačku našiel v neďalekom obchode s elektronikou, kde na zapnutých televízoroch hokejový šampionát pozerali aj ďalší návštevníci obchodného centra.

FOTOGALÉRIA ( kliknite na miniatúry ) odfotené s HUAWEI P20 Pro: 

FOTO: Filmový festival v Cannes priniesol hviezdne momenty, aj slzy

Poznáte hity, ktorým texty napísal Kamil Peteraj? Tu sú niektoré z nich:

Marika Gombitová – Vyznanie

Miro Žbirka – Atlantída

Kristína – Horehronie

Robo Grigorov a skupina Midi – Modlitba lásky

Pavol Hammel a skupina Prúdy – Medulienka

Marcel Palonder – Láska

 

Máte pre nás zaujímavý tip? Napíšte na redakcia@hlavne.sk

alebo zavolajte na 0910 554 995

Môže vás zaujímať

Začal sa „hybridný“ filmový festival v Toronte