Prípad vrhá pochybnosti na nestranné pôsobenie štátnej tajomníčky na ministerstve, hovorí o rodinnom prepojení šéf Transparency.

Jeden z bývalých Kalavského spoločníkov zas podnikal s Ladislavom Bašternákom, podozrivým z daňových podvodov, ktorý Ficovi prenajíma luxusný byt.

...
Po manželovi štátnej tajomníčky Erichovi Kalavskom, ktorý pracoval pre farmaceutickú spoločnosť Pfizer, je Jozef Kalavský jej ďalším príbuzným, ktorý bol aktívny nielen v slovenskom zdravotníctve.

Možno by bolo dobré zvážiť, či by podobné prepojenia nemali vysokí štátni úradníci nahlásiť sami ešte pred nástupom do funkcie, hovorí zdravotnícky analytik INEKO Dušan Zachar. „Aby bola verejnosť dopredu informovaná a vedela lepšie dohliadať na potenciálne citlivé rozhodnutia.“

Ministerstvo zdravotníctva SR sa dôrazne dištancuje od tendenčných a zavádzajúcich informácií k téme nákupu sanitiek zverejnených na portály hlavne.sk.

Napriek tomu, že ministerstvo spolu so Záchrannou zdravotnou službou Bratislava opakovane portálu vysvetľuje tému v pravidelných intervaloch už približne pol roka, predmetný portál kontinuálne zverejňuje články s hrubo zavádzajúcimi informáciami a porovnáva neporovnateľné, čo bolo redakcii zdokladované presnými analýzami. Poskytnuté boli zároveň v priebehu pol roka všetky dostupné analýzy, prepočty a zmluvy.

Nakoľko na poslednú žiadosť o reakciu tento týždeň, na ktorú sme zareagovali do 24 hodín, nie do troch dní, ako redakcia v článku zavádzajúco uvádza, keďže sme pracovali na faktoch a analýzach pre podklad na opätovné vyvrátenie zavádzajúcich tvrdení, opäť portál zverejnil článok od ktorého sa dôrazne dištancujeme a považujeme ho za hrubé klamstvo.

Foto:Unsplash

Nie je možné komentovať

Mohlo by sa Vám páčiť