Jednou vetou

VIDEO: Hviezdy si poradili s koronavírusom. Bezpečne koncertujú doma

Šlágrový král Peter Stašák aj Meky Žbirka koncertovali bezpečne

autorská koláž hlavne.sk, Foto: Facebook Petra Stašáka a Miroslava Žbirku

"Internety" tento týždeň doslova praskali vo švíkoch. V jedeň svojím fanúšikom pripravili skvelé online koncerty hneď dve hudobné hviezdy. Najskôr to rozbalil šlágrový král Peter Stašák a utorkový večer zaklincovala legenda Meky Žbirka:

Aktuálna situácia okolo Koronavírusu skomplikovala život aj umelcom. Viacerí speváci museli v tomto období náhle zrušiť svoje koncerty a stretnutia s fanúšikmi. Avšak nelenia doma, naopak, koncertujú bezpečne ďalej a to vďaka internetu.

„Milí priatelia, vzhľadom na situáciu boli moje koncerty v marci zrušené. Preto pripravujem pre Vás online koncert na spríjemnenie chvíľ v podobe LIVE STREAM, ktorý si môžete z domu vychutnať,“ avizoval niekoľko dní vopred nonšalantný šlágermajster a šíriteľ lahodnej piesne Peter Stašák, ktorý začiatkom júna tento rok oslávi svoju 70-ku.

FOTO a VIDEO: To je ale štramák. Otto Weiter takto ohúril všetky svoje fanúšičky

A svoje slovo skutočne dodržal. V utorok podvečer sa v avizovanú hodinu objavil spevák pred live kamerou. „Vitajte u Stašákovcov, teda v našej obývačke. Situácia nám nepraje sa stretnúť osobne, ale takto si dáme zopár pesničiek, ktoré poznáte, aby ste mali lepšiu náladu a bude to aj bezpečné,“ privítal svojich fanúšikov samotný majstro v ležérnej košeli.

Čas medzi koncertmi venuje populárny spevák aj príjemnému oddychu | foto: Facebook Peter Stašák

 

Improvizované pódium dopĺňal plagát s jeho podobnizňou v životnej veľkosti a tak niektorí s nadhľadom písali do komentárov otázku: „Vidím dobre, že sú tam dvaja?“ 

Mnohí si výnimočný zážitok nenechali ujsť a popri piesňach spustili ohňostroj vyznaní: „Úžasný koncert, takto by ste mali koncertovať navždy, aby ste nič nechytili. Famózne vystúpenie, vedela som, že pán Stašák nesklame,“ a ďalšie podobné chvály si mohol prečítať v komentároch populárny elegán, ktorý odohral pol hodinový koncert svojich najznámejších piesní a oželel aj to, že ho sníma iba jedna kamera.

„Nikdy som takto nekoncertoval, vždy bolo okolo mňa aj šesť kamier a teraz som sa pozeral iba do tejto,“ ukázal šlágermajster do objektívu a zároveň sa vyznal: „Teším sa, že som mohol byť s tými, ktorí ma máte radi, samozrejme, že počítam aj s tými čo ma nemajú radi. Ja nemám rád petržlen, ale človek človeka by nemal mať rád,“ uzavrel Stašák, ktorého záznam koncertu si už pozrelo na internete takmer 30-tisíc fanúšikov.

 

„Narváno“ u Žbirkovcov

Podobne ako Stašák, nenechala v smútku svojich fanúšikov ani stálica Česko-Slovenska a legendárny Meky Žbirka. Ten si dokonca zobral na pomoc aj ďalších. 

„Sme tu v mini-zostave, Tomáš Jochman, Honza Ponocný a Honza Horáček a zahráme Vám tie pesničky, ktoré ste si najčastejšie žiadali v komentároch pred pár dňami,“ predstavil na začiatku Žbirka muzikantov, ktorí ho hudobne doprevádzali počas takmer trištvrte hodinového koncertu. Samozrejme nechýbali ochranné rúška na tvári, to nemal iba Meky, aby mu bolo dobre rozumieť texty piesní.

Spevák avizoval svoj livestream koncert niekoľko dní vopred | Facebook Miro Žbirka

 

FOTO: Famózny Meky Žbirka takto oslávil 40 rokov na scéne

„Písali ste mi množstvo pesničiek, ktoré mám zahrať. Tak snáď Vám urobíme radosť,“ povedal Žbirka, ktorý na úvod zahral pesničku V slepých uličkách. Nasledovali Možno sa Ti zdá, Ako obrázok, Len s ňou, Balada o poľných vtákoch.

Nechýbali ani Mekyho obľúbené beatlesovky, či historky, ktoré za svoju kariéru zažil spolu s textárom Kamilom Peterajom a na záver pridal rezké dva songy Denisa a 22 dní, bez ktorých legendu na bežných koncertoch nepustia z pódia. Pozrite si záznam, ktorý videlo cez 270-tisíc fanúšikov:

SEDÍM DOMA A NIEje MI SMUTNO minikoncert (recorded on iphone)

Uverejnil používateľ Miro Zbirka Utorok 17. marca 2020

 

FOTO: Už je zdravý ako rybička. Meky Žbirka sa objavil nedávno v Bratislave

Môže vás zaujímať

Začal sa „hybridný“ filmový festival v Toronte