Štyridsiaty piaty ročník festivalu predstaví iba 50 filmov v porovnaní s 250 snímkami, ktoré sú zvyčajne jeho súčasťou. Vo štvrtok večer ho otvorila sfilmovaná verzia divadelného predstavenia American Utopia od Davida Byrna v réžii Spikea Leeho. „Tento veselý a pozitívny film vezme divákov na hudobnú cestu oslavujúcu otvorenosť, optimizmus a vieru v ľudstvo. V čase veľkej neistoty na celom svete je to niečo, čo všetci potrebujeme,“ uviedla výkonná riaditeľka TIFF Joana Vicente.

Hlavným festivalovým ťahákom sú okrem filmov tento rok aj série intímnych konverzácií s herečkou Saoirse Ronan, hercom Denzelom Washingtonom alebo filmárkou Avou DuVernay s názvom In conversation with.

...

Halle Berry na festivale uvedie svoj režisérsky debut Bruised. Medzi ďalšie filmové novinky, ktoré si diváci a diváčky budú môcť počas nasledujúcich desiatich dní pozrieť, patria napríklad Ammonite so Saoirse Ronan a Kate Winslet v hlavných úlohách, Concrete Cowboy s Idrisom Elbom alebo Good Joe Bell s Markom Wahlbergom.

Sekcia Short Cuts na tohtoročnom festivale predstaví 36 krátkych filmov. Súčasťou výberu sú diela od absolventov TIFF v kombinácii so snímkami z krajín celého sveta. Medzi nimi Shooting Star z Kanady, Marlon Brando z Holandska či Drought z Libanonu.

Organizátori počas festivalu rozdajú niekoľko ocenení, vrátane TIFF People’s Choice Award, IMDbPro Short Cuts Awards a Amplify Voices Awards. Poslednú z troch vymenovaných udelia trom najlepším hraným filmom od podreprezentovanej skupiny tvorcov.

Nie je možné komentovať

Mohlo by sa Vám páčiť