Plagáty sú aj v dnešnej dobe stále veľmi efektívnymi reklamnými nástrojmi, navyše si nevyžadujú veľkú investíciu. Aj to je dôvod, prečo sa stále držia na výslní alebo sú aspoň podporným prvkom online kampaní. Na čo treba myslieť, ak chcete vytvoriť úspešný plagát, ktorý naplní vaše očakávania a prinesie výsledky?

Menej je viac

Pri propagácii podujatia, špeciálnej ponuky alebo prezentovaní značky a budovaní dobrého mena je plagát šikovným pomocníkom už viac ako dvesto rokov. Svoju silu nestratil ani v digitálnom svete. Nie všetky plagáty však dokážu splniť nastavené ciele očakávaným spôsobom. Analýzy ukazujú, že tie úspešné sú spravidla stručné a výstižné, farebne zladené, niečím zaujímavé a dobre čitateľné.

...

V uponáhľanej dobe nemôžete očakávať, že ľudia budú ochotní čítať siahodlhé texty, aby pochopili posolstvo plagátu. Samozrejme, bez textov by mnoho plagátov nefungovalo, no treba sa držať základných pravidiel: text by mal byť dostatočne dobre čitateľný, prehľadne a logicky členený, no a v neposlednom rade tiež kontrastný, aby aj z diaľky dokázal zaujať a odovzdať hlavnú myšlienku či pritiahnuť pozornosť.

Originalita sa počíta

V záplave reklamných produktov, ktoré dennodenne vidíme, je odlíšiť sa viac ako potrebné, ak chcete vyniknúť medzi konkurenciou. Plagát by mal vašich zákazníkov osloviť už nadpisom a vhodnými obrázkami, ktoré doplnia jeho charakter. Osvedčilo sa aj vyzvať cieľovú skupinu k nejakej aktivite alebo reakcii na vašu reklamnú kampaň. Ak na plagát umiestnite napríklad qr kód alebo odporučíte príjemcom navštíviť webovú stránku či použiť špeciálny kód pri nákupe, môžete získať aj nástroj na vyhodnotenie úspešnosti reklamnej kampane a užitočnú spätnú väzbu.

Nezabudnite tiež umiestniť reklamné plagáty na miesta, kde sa pohybuje vaša cieľová skupina, alebo ak chcete osloviť čo najviac ľudí, vyveste ho na čo najfrekventovanejšie miesta. Aj to, ako plagát umiestnite, môže okoloidúcich zaujať

Zhmotnite svoje nápady na papier

Venujete sa ilustrácii, grafike alebo máte v zásuvke zásobu fotografií, ktoré by si zaslúžili byť vystavené a zútulniť steny? Nenechajte ich zapadnúť prachom, môžete si nimi predsa vyzdobiť napríklad pracovňu, skrášliť obývačku, obdarovať nimi priateľov alebo ich aj speňažiť a predávať nech robia radosť niekomu inému. Stačí sa len chopiť príležitosti!

O originálne plagáty je stále záujem. Či už je váš plagát viac umeleckým dielom ako marketingovým nástrojom, alebo je to naopak, dôležité je nielen to, ako vyzerá z grafickej stránky, ale aj na akom papieri je vytlačený. Kvalita tlače sa rovnakým dielom podieľa na výslednom dojme, ktorý plagát vyvolá. Darmo budete mať vizuálne dokonalý plagát, ak ho znehodnotíte nekvalitnou tlačou. Naopak, prvotriedna tlač, výber vhodného formátu a druhu papiera, ale aj zušľachtenie špeciálnou povrchovou úpravou pridajú plusové body a predvedú vašu ponuku v najlepšom svetle. Pôsobte ako profesionáli, ktorým záleží na imidži vašej spoločnosti.

Aj vy môžete mať reklamné plagáty podľa vašich predstáv. Objednajte si ich úplne jednoducho online na https://justprint.sk/produkty/plagaty a vyberte si z ponúkaných možností formátov, papierov alebo využite prémiové možnosti.

Nie je možné komentovať

Mohlo by sa Vám páčiť