Pokiaľ ide o cestovanie, bezpečnosť je pre mnohých ľudí hlavným záujmom. Či už plánujete dovolenku alebo sa sťahujete za prácou či štúdiom, je dôležité vedieť, ktoré krajiny sú najbezpečnejšie na návštevu. Nedávno bola vydaná nová správa, ktorá hodnotí najbezpečnejšie krajiny sveta a výsledky vás možno prekvapia.

Island

Island, známy svojou úchvatnou prírodnou krásou a priateľskými miestnymi obyvateľmi, obsadil prvé miesto ako najbezpečnejšia krajina na svete. Tento malý ostrovný štát má nízku kriminalitu a kladie veľký dôraz na bezpečnosť a ochranu.

...

V skutočnosti bola za posledných 12 rokov hodnotená ako najmierumilovnejšia krajina na svete.

Island však nie je jedinou krajinou, ktorá sa dostala na zoznam najbezpečnejších krajín sveta.

Portugalsko

Vysoké hodnotenia si vyslúžili aj dve nové destinácie, Portugalsko a Nový Zéland.

Portugalsko, známe svojimi úžasnými plážami a chutným jedlom, má nízku mieru kriminality a veľký dôraz kladie na bezpečnosť.

Je tiež hodnotená ako tretia najpokojnejšia krajina v Európe.

Nový Zéland

Nový Zéland, známy svojou úžasnou krajinou a dobrodružnými športmi, je ďalšou bezpečnou destináciou. Má nízku mieru kriminality a silné zameranie na bezpečnosť, vďaka čomu je obľúbenou voľbou pre turistov.

Zatiaľ čo Island, Portugalsko a Nový Zéland obsadili popredné miesta, ďalšie krajiny si tiež vyslúžili vysoké pozície na zozname najbezpečnejších na svete. Patrí medzi ne Fínsko, Dánsko a Švajčiarsko.

Rakúsko

Rakúsko je štvrtou najbezpečnejšou krajinou na svete. Krajina je známa svojimi malebnými alpskými dedinkami, krásnymi jazerami a historickými mestami.

Rakúsko má tiež nízku kriminalitu, stabilný politický systém a silnú ekonomiku. Okrem toho má krajina vysokú životnú úroveň a vysokú úroveň vzdelania.

Dánsko

Dánsko je piata najbezpečnejšia krajina na svete. Krajina je známa svojimi malebnými mestami, očarujúcim vidiekom a priateľskými ľuďmi. Dánsko má tiež nízku kriminalitu, stabilný politický systém a silnú ekonomiku.

Okrem toho má krajina vysokú životnú úroveň a vysokú úroveň vzdelania.

Kanada

Kanada je šiestou najbezpečnejšou krajinou na svete. Krajina je známa svojimi prírodnými krásami vrátane Skalistých hôr, Kanadského štítu a Arktídy. Kanada má tiež nízku kriminalitu, stabilný politický systém a silnú ekonomiku. Okrem toho má krajina vysokú životnú úroveň a vysokú úroveň vzdelania.

Singapur

Singapur je siedma najbezpečnejšia krajina na svete. Mestský štát je známy svojimi čistými ulicami, efektívnou verejnou dopravou a prísnymi zákonmi. Singapur má tiež nízku kriminalitu, stabilný politický systém a silnú ekonomiku. Okrem toho má krajina vysokú životnú úroveň a vysokú úroveň vzdelania.

Japonsko

Japonsko je ôsma najbezpečnejšia krajina na svete. Krajina je známa svojimi starobylými chrámami, krásnymi záhradami a špičkovou technológiou.

Japonsko má tiež nízku kriminalitu, stabilný politický systém a silnú ekonomiku. Okrem toho má krajina vysokú životnú úroveň a vysokú úroveň vzdelania.

Austrália

Austrália je deviata najbezpečnejšia krajina na svete. Krajina je známa svojimi prírodnými krásami, vrátane Veľkého bariérového útesu, Outbacku a Kimberley. Austrália má tiež nízku kriminalitu, stabilný politický systém a silnú ekonomiku. Okrem toho má krajina vysokú životnú úroveň a vysokú úroveň vzdelania.

Záver

Všetky tieto krajiny majú nízku mieru kriminality, silné zameranie na bezpečnosť a vysokú životnú úroveň.

Celkovo je zoznam najbezpečnejších krajín sveta skvelým zdrojom pre tých, ktorí plánujú cestovať alebo sa presťahovať. Keď zvážite tieto destinácie, môžete si byť istí, že budete v bezpečnom prostredí.

Nie je možné komentovať

Mohlo by sa Vám páčiť