Či už váš zamestnanec odchádza do dôchodku, sťahuje sa do inej krajiny alebo po niekoľkých rokoch túži po zmene, vždy je dobré uctiť si ho pekným darom. Prejav vďaky za dobre odvedenú dlhoročnú prácu svojich zamestnancov podceňujú mnohé firmy. Odlíšte sa a prejavte im týmito darčekmi

Prečo by ste sa mali vôbec zaoberať nejakými darčekmi?

Nie v každej firme je to ružové. Pokiaľ sa však tej vašej darí a so svojimi zamestnancami udržiavate pozitívny vzťah (čo by mal robiť každý zamestnávateľ), určite myslite na dôstojnú rozlúčku. Je pekné ukázať odchádzajúcemu zamestnancovi, ako si vážite jeho prínos pre firmu, odhodlanie a veľakrát aj obetavosť.

...

Profesionálny vzťah by mala každá seriózna firma ukončiť pozitívne. Jednak si tým budujete dobré meno, jednak vytvárate dôveru u ostatných a nových zamestnancov. Zamestnancovi darujte niečo, vďaka čomu na vás bude vždy spomínať v dobrom. Nezabudnite dar potlačiť logom firmy, aby si ho s vami vždy spojil.

Ďalej vzniká otázka – čo darovať odchádzajúcemu zamestnancovi? Nuž, po 5, 10 či 20-ročnej práci by ste mali vybrať niečo hodnotné. Na silikónové náramky či perá s potlačou vašej firmy treba radšej zabudnúť. Vyvolajú skôr presný opak než pozitívny dojem.

Ako vybrať firemný darček?

Pri rozhodovaní o výbere daru pri odchode zamestnanca zvážte niekoľko faktorov:

  • odpracované roky,
  • dôvod odchodu,
  • vzťah s ostatnými zamestnancami.

V súvislosti s týmito bodmi možno vyvstáva otázka, či je nutné obdarovať každého odchádzajúceho zamestnanca. Slušnosť hovorí, že áno. No pokiaľ bol zamestnanec prepustený kvôli porušeniu pracovnej disciplíny, nemusíte mu pri odchode venovať žiadny darček. Všetko závisí od okolností.

Stavte na hodnotné darčeky

Dajte si záležať na výbere. Nemusí ísť úplne o luxusné darčeky, no nenakupujte v duchu „len aby bolo”. Po dlhých rokoch určite viete, čo má váš zamestnanec rád, čo rád robí vo voľnom čase. Ak ste s ním netrávili veľa času, nechajte si poradiť od ostatných zamestnancov.

Zbožňuje dobrú hudbu a z času na čas u vás skončil „na koberčeku” kvôli slúchadlám? Venujte mu napríklad bezdrôtové slúchadlá a pripomeňte si tieto situácie. Vtedy možno neboli vtipné, no v posledný deň sa na podobných situáciách určite zasmejete.

Ak má zamestnanec v obľube kvalitný alkohol, iste sa poteší luxusnému setu na whisky. Nielenže splní praktickú funkciu, ale poslúži mu aj ako dizajnový prvok do obývačky.

Ak z vášho kolektívu odchádza dáma, môžete ju prekvapiť kozmetickou darčekovou sadou. Ktorá žienka sa nepoteší kvalitnej kozmetike? Verte, že každá! Prípadne jej môžete na mieru vyskladať celý darčekový kôš z vonnej sviečky Ted Sparks, spomínanej kozmetickej sady a dizajnových koreničiek. A, samozrejme, nezabudnite na kvety.

Aj v prípade pána môžete staviť na darčekový kôš. Buď ho s pomocou ostatných zamestnancov vyskladáte sami, alebo si to zjednodušíte a odchádzajúceho zamestnanca potešíte vopred vyskladaným originálnym darčekovým setom.

Hľadáte perfektné darčekové predmety? Prezrite si náš sortiment a v prípade otázok sa na nás môžete obrátiť prostredníctvom kontaktného formulára!

Nie je možné komentovať

Mohlo by sa Vám páčiť