Snívate o dokonale čistej domácnosti bez chumáčov prachu? Nuž, niekedy je náročné vyhnúť tomu. Obzvlášť v mestských lokalitách, kde je v ovzduší prirodzene viac prachu, na rozdiel od takej dedinky v blízkosti lesa. Povedzme si na rovinu, klasické vysávače nie sú vždy dostačujúce. No my chceme žiť v zdravom prostredí. Je riešením centrálny vysávač?

Rozdiel medzi klasickým a centrálnym vysávačom

Prvým veľkým rozdielom je vysoký sací výkon v porovnaní s klasickými vysávačmi, ktoré sú bežne dostupné v elektro obchodoch. Možno aj vy ešte stále vlastníce vysávač, ktorý je tak hlučný, že zobudí aj susedov. Centrálne vysávače majú tichý chod a rýchlo zbavia podlahy i koberce smetí a prachových čiastočiek.

...

Centrálny vysávač si pochvaľuje každý, kto ho vlastní. Najviac sa osvedčil alergikom či astmatikom. Bežné vysávače totiž víria prach, čo citlivým ľuďom môže podráždiť dýchacie cesty a zhoršiť alergické príznaky. Pri vysávaní sa odporúča vždy otvoriť okno, no ani to úplne nezabráni tomu, aby ste začali kýchať.

Systém centrálneho vysávania je vstavaný do stien domácnosti a zásobník je umiestnený v technickej miestnosti alebo v garáži. Výhodou je, že vysaje 100 % prachu, pričom 99 % skončí v odpadovom vedierku vysávača a zvyšné 1 %, ktoré filter nezachytil, vyjde von z domu výfukom. Z toho vyplýva, že žiadne vírenie prachu nehrozí.

 

Zdroj: https://www.smartsystems.sk/bez-udrzbove-centralne-vysavace/smart-smi-650d-hadicovy-set-2/

Výhody, ktoré ocenia všetci členovia domácnosti

Zabudovaný vysávač neodstraňuje len prach a nečistoty, zbaví vás aj škodlivých roztočov. Vďaka tomu sa postará o zlepšenie kvality ovzdušia v domácnosti. Nie je nič lepšie, ako sa nadýchnuť čerstvého vzduchu bez nečistôt.

S centrálnym vysávačom bude upratovanie rýchle, produktívne a hlavne efektívne. Pokiaľ bývate v bytovom dome, tichému upratovaniu sa nepotešíte len vy, ale aj susedia.

K centrálnemu vysávaču je možné pridať niekoľko vychytávok a príslušenstva, ktoré vám ešte viac uľahčia prácu. Ide o obľúbené riešenie pre ľudí, ktorí vyznávajú zdravý životný štýl.

Údržba zabudovaného vysávača

Tradičné prenosné vysávače sa zvyknú tak opotrebovať, že ich musíte po rokoch vymeniť. Po inštalácii centrálneho vysávača sa musíte starať len o jeho základnú údržbu. Nebudú vám prekážať žiadne napájacie alebo predlžovacie káble, poteší vás veľká kapacita odpadového vedierka a dlhá životnosť (10 až 20 rokov).

Ak vás zaujal systém centrálneho vysávania, kliknite na www.smartsystems.sk, kde sa dozviete viac!

Zdroj obrázkov: freepik.com

 

Nie je možné komentovať

Mohlo by sa Vám páčiť