Nechcete sa obmedzovať pri spotrebe elektrickej energie? Využite silu Slnka
Máte obavy, že aj vás nemilo prekvapí vysoká faktúra za spotrebu energie, a pritom zdroj tejto vzácnej komodity využívate len na nevyhnutné účely? Riešením, ktoré pomôže vašej peňaženke a životnému prostrediu, sú efektívne a moderné solárne panely.
Solárna energia predstavuje veľmi zaujímavú možnosť, ktorá vám umožní ušetriť na spotrebe účtu za elektrinu, pričom sa pri jej spotrebe nemusíte výrazne obmedzovať. Poďme sa spoločne o výhodách tohto unikátneho systému presvedčiť.
Úspora pomocou fotovoltaiky
Zo všetkých systémov obnoviteľnej energie je práve tá solárna jedným z najvhodnejších a najjednoduchších na inštaláciu v domácnostiach. Z viacerých dôvodov sú kvalitné fotovoltaické panely výhodné riešenie pre úsporu energie, navyše sú ekologickou a rentabilnou možnosťou na zvýšenie hodnoty vášho domova.
Prečo sa vám inštalácia fotovoltaiky vyplatí?
Moderné fotovoltaické systémy využívajúce solárne panely sú skvelou investíciou s dlhodobými ekonomickými výhodami.
Solárna fotovoltaika je zariadenie, ktoré môže mať priemernú životnosť viac ako 20 rokov, počas ktorých sa vám investície do systému niekoľkokrát vrátia.
Vďaka tomuto systému je možné vyrobiť si tiež dostatok energie pre vlastnú potrebu bez použitia elektrickej energie zo siete. Vyhnete sa tak vysokým nákladom na účet za elektrinu.
Odborná inštalácia fotovoltaiky tiež zvyšuje úroveň energetickej efektívnosti nehnuteľnosti a tým aj jej hodnotu na trhu.
Ak preto chcete ušetriť na energiách a pritom sa neobmedzovať v zaužívanom komforte, nainštalujte si na nehnuteľnosť tento systém a vyrábajte si s pomocou slnka energiu sami.
Pre dobre orientované fotovoltaické panely s plochou 1 m² je priemerná ročná produkcia 100 kWh. Pri ploche 24 m² solárnych panelov je výroba elektriny v priemere 2 400 kWh za rok.
Vďaka solárnej energii tak ušetríte až viac ako 2 000 kWh ročne, teda takmer 200 €. Je pravda, že výroba elektriny týchto zariadení sa líši podľa regiónu, slnečného svitu a tieňa domu, no dokážu vám zabezpečiť takmer polovicu energie, ktorú potrebujete na teplú vodu, kúrenie a elektrinu.
Zdroj obrázka: Kitreel/Shutterstock.com