Posuvné dvere sú takpovediac malým konkurentom obyčajným dverám, pretože si čoraz viac ľudí vyberie práve tie. Posuvné dvere predstavujú alternatívu a riešenie na problém, ako si zachovať otvorený priestor v dome, a zároveň ho uzatvoriť, keď je potrebné. Posuvné dvere viete zohnať také, ktoré sa zasunú do puzdra alebo „do steny“.

Ak staviate dom, určite máte konkrétnu predstavu o tom, ako budú jednotlivé miestnosti vyzerať. Inšpiráciou vám môžu byť rôzne filmy či seriály a domácnosti, ktoré ste v nich videli. Trend otvorených priestorov, kedy je kuchyňa spojená s jedálňou a obývačkou sa najskôr objavoval práve vo filmoch. Aj vy chcete mať takto prepojené tri miestnosti, no zároveň sa obávate, či vám to niekedy nebude prekážať?

...

Riešením na vašu otázku sú práve posuvné dvere v domácnosti. Prečo je posuvný systém taký výhodný?

Rýchle prerozdelenie miestností

Máte radosť, že z kuchyne vidíte do obývačky a ste takpovediac stále so svojou rodinou? No čo ak príde návšteva, ktorá bude prespávať vo vašej obývačke a vy ju ráno zobudíte hlukom z kuchyne. Aj v takejto situácií môžu byť veľmi dobrým pomocníkom posuvné dvere. Nebudú vám zavadzať, pretože ich budete mať „na kraji“ steny alebo v puzdre, a keď to bude potrebné, dvere posunom zatvoríte.

Posuvné systémy nielen v podobe dverí

Posuvné systémy dverí sa využívajú napríklad aj na šatníky. Skrine s posuvnými dverami sú obľúbené, pretože sa s nimi jednoducho manipuluje, nikdy sa nestane, že s dverami buchnete a výhodou je častokrát aj zabudované zrkadlo na vnútornej strane.

Riešenie v úzkych priestoroch

Potrebujete dvere do miestnosti alebo do chodby, kde sa nezmestia klasické dvere? Posuvné dvere dokážu vyriešiť aj problém s menším priestorom, pretože sú veľmi úsporné. Stačí si len vybrať správnu veľkosť a nechať si poradiť.

Posuvné systémy vo väčšine prípadov predstavujú uľahčenie bežného života. Vlastníte také aj vy alebo práve nad nimi rozmýšľate?

Zdroj obrázku: Vadym Andrushchenko / Shutterstock.com

Nie je možné komentovať

Mohlo by sa Vám páčiť