Topánka sem, topánka tam, vešiak plný búnd z minulého ročného obdobia, nezorganizované kabelky a batohy – presne takto nejako vyzerajú predsiene mnohých ľudí. Nájsť v takom neporiadku obľúbené čižmy, to je teda umenie. Ako udržiavať predsieň, aby ste sa vyznali v množstve vecí?

Určite to dobre poznáte – upracete skriňu, botník a do dvoch dní je tam taká istá trma-vrma. A dôvod? Nie je to vždy nezorganizovanosť rodinných členov. Do veľkej miery áno, ale primárnou príčinou je nedostatok úložného priestoru.

...

Predsieň je však dôležitá časť vášho domova, prvá miestnosť, ktorú uvidia vaši hostia. Neusporiadané veci vôbec nevzbudzujú dobrý dojem. Poradíme vám, ako raz a navždy vyriešite problémy s neporiadkom.

Zrkadlo s úložným priestorom

Trápi vás nedostatok úložného priestoru, ale aj miesta na nábytok? Dve muchy jednou ranou zabijete zrkadlom s úložným priestorom. Zrkadlo je neodmysliteľnou časťou každej predsiene, upravujete tam svoj finálny look predtým, než odídete do práce alebo na kávu s priateľmi.

Okrem klasického zrkadla si môžete zaobstarať aj zrkadlo s policou, skrinkou alebo voľne stojace zrkadlo, ktoré je zároveň botník a môžete si doň uložiť vaše jesenné, zimné i letné topánky.

Lavica

V žiadnej predsieni nemôže chýbať sedadlo, na ktorom sa môžete pohodlne prezuť a zaviazať si šnúrky. Čo to má ale s úložným priestorom? Okrem obúvania a vyzúvania vám poslúži aj ako extra priestor na uloženie ďalších vecí. V malej predsieni je každý centimeter vzácny.

Do menších predsiení je ideálna práve lavica s úložným priestorom. Na stránke www.mojnabytok.sk nájdete viacero druhov – menšie lavice s miestom na doplnky alebo aj väčšie, ktoré slúžia ako botník – šikovne do nich skryjete papuče alebo inú obuv.

Zdroj: https://www.mojnabytok.sk/lavice-2/lavica-umme/

Police na drobnosti

Je síce pekné, že sa vo vašej predsieni nachádza krásna šatníková skriňa. No čo z toho, ak po príchode domov hodíte niekde bokom kľúče, peňaženku a rôzne drobnosti? Vytvorte týmto predmetom miesto – najlepšie nástennú policu, ktorú môžete využiť na umiestnenie funkčných dekorácií, napríklad na ozdobný košík, kde si budú členovia rodiny odkladať kľúče alebo drobné veci, ktoré najčastejšie hľadajú pred odchodom z domu.

Zdroj obrázkov: https://unsplash.com/, https://www.mojnabytok.sk/

Nie je možné komentovať

Mohlo by sa Vám páčiť