Architektonické krásy alebo príroda, ktorá nikdy neomrzí – to sú dôvody, pre ktoré mnohí návštevníci zavítajú do Francúzska. Táto krajina toho pritom môže ponúknuť oveľa viac. Okoreňte svoju dovolenku niekoľkými netradičnými aktivitami a vytvorte si spomienky, na ktoré sa nezabúda.

1.    Vyrobte si vlastný parfém

Francúzsko a parfémy idú ruka v ruke rovnako, ako Belgicko a čokoláda alebo Maďarsko a klobása. Omamné vône do tejto západnej krajiny jednoducho patria. Spoznajte časť histórie a zároveň si odvezte originálny suvenír. Tradičné francúzske parfumérie, ako napríklad Galimard, Molinard alebo Fragonard, přišli s workshopmi, počas ktorých si vytvoríte vlastnú vôňu podľa svojho gusta. Tvorivé dielne sú pritom otvorené pre všetkých. Vyrobiť si teda môžete nielen jedinečné dámske voňavky, ale na svoje si prídu aj páni.

...

2.    Večera v Eiffelovej veži

Túžite po nezabudnuteľnej romantike? Tú servírujú reštaurácie Le Jules Verne na druhom poschodí samotnej Eiffelovky. Na gastronomický zážitok s výhľadom na Paríž – mesto lásky – si pripravte peňaženku plnú bankoviek. Zadarmo to nebude, ale bude to stáť za to.

3.    Puy du Fou

Neopakovateľnú zábavu s celou rodinou si užijete v historickom zábavnom parku Puy du Fou. Jeden z najzábavnejších a najväčších parkov vo Francúzsku každoročne navštívi cez 2 milióny ľudí a má to svoj dôvod. Okrem netradičných atrakcií ponúka celý rad veľkolepých vystúpení, ktoré vás zdvihnú zo stoličky. Príďte si užiť show plnú hudby, ohňa, vody, tanca a predovšetkým jedinečnej atmosféry.

4.    Noc uprostred zoo

Na ceste za novými turistickými atrakciami nevynechajte návštevu zoo La Flèche. Tá láka svojich návštěvníkov na „noc medzi zvieratami“. Nechajte sa ubytovať v luxusnej drevenej chate, ktorá má priamy výhľad na tamojších štvornohých obyvateľov. Celý pobyt strávite v spoločnosti medveďov, gepardov, tigrov alebo levov. Ale nebojte sa. Všetko v bezpečí a maximálnom pohodlí.

Či už sa vydáte vytvárať vlastné pánske alebo dámske voňavky, večerať vo veži, prípadne spoznávať exotické zvieratá, nezabudnite si dosýta užiť to, čo robí z Francúzska jednu z najobľúbenejších destinácií turistov – kultúru, umenie a hlavne vynikajúce jedlo a pitie.

Nie je možné komentovať

Mohlo by sa Vám páčiť