Po Slovensku jazdia sanitky značky Ford. Ich nákup bol uskutočnený ešte za pôsobenia ministra Tomáša Druckera je predražený o milióny eur. Ich cena sa odhaduje na 31 mil. eur. Zodpovednosť za tento nákup nenesie len T. Drucker, ale i J. Ráž.

Hoci vozový park sanitiek je zmodernizovaný, akosi sa pozabudlo na ich pozitívnu prezentáciu prostredníctvom ministerstva zdravotníctva a jeho činiteľov. Samozrejme, že to vyvoláva pochybnosti verejnosti o transparentnosti tohto tenderu. Ministerstvo zdravotníctva si stojí za svojim názorom, že cena za nákup áut na leasing je veľmi výhodná.

...

Kto číta medzi riadkami, v zmluve okamžite vidí ukryté nevýhody tohto nákupu. Ministerstvo zdravotníctva však obhajuje spoluprácu s Inštitútom zdravotnej politiky. Tento analytický poradný orgán ministerstva sa podieľa na nastavení podmienok súťaže nákupu. Pri preverení zmluvy a súťaže prostredníctvom finančných odborníkov v oblasti zdravotníctva a leasingu nám vyplynulo, že sanitky značky Ford boli vysúťažené veľmi nevýhodne.

Navyše nielen cena je nevýhodná, ale i objem nakúpených vozidiel. Celkovo ich bolo zakúpených len 152, pričom za oveľa vyššiu cenu. K ďalším mínusom patrí aj výbava sanitiek, náklady za prejazdené kilometre, ako i služby v oblasti leasingu. Záchranná zdravotná služba a ministerstvo zdravotníctva počítali s tým, že cena za ktorú vozidlá nakúpili nebude definitívna. Napr. za každých 1000 km naviac sa odrazí v navýšení ich ceny, až o 0,25 % za každý kus.

 

Nie je možné komentovať

Mohlo by sa Vám páčiť