Jednou vetou

Kam na pohotovosť? Tu je kompletný zoznam

Od 1. júla sa menia pohotovostné zdravotnícke služby na Slovensku

autorská koláž hlavne.sk

Najväčšia zmena za posledné roky. Od 1. júla budú lekárske pohotovosti fungovať po novom. Ešte pred pár dňami však nebola vyriešená zdravotná starostlivosť - ambulancie na 100 percent vo všetkých krajoch. Kde všade budú ošetrovať po novom? Viete kam máte ísť v prípade, že budete potrebovať akútne pomoc od lekára? Prinášame zoznam ambulancií v jednotlivých krajoch.

Prevádzka ambulantných pohotovostí je zabezpečená na 82 percent

Systém fungovania lekárskej služby prvej pomoci (LSPP) sa od júla t.r. mení. Po novom pôjde o Ambulantnú pohotovostnú službu (APS). Zmeny v jej fungovaní boli podľa rezortu nevyhnutné, dlhodobo ich žiadali aj lekári.

Bude to stačiť?

Celkovo má byť 75 ambulantných pohotovostí pre dospelých a 61 ambulantných pohotovostí pre deti a dorast v pevnej sieti. V prvom kole výberového konania na organizátorov sa ich podarilo vybrať pre 40 percent siete, do konca júla trvá druhé kolo. Dovtedy niektorých organizátorov ministerstvo prevádzkovaním bodov poverilo.

Pozrite si: Kuriózny pracovný úraz v parlamente

Viete kam na pohotovosť po novom?

Prinášame kompletný prehľad pohotovostí, ktoré budú v jednotlivých krajoch fungovať od 1. júla. Zoznam zverejnilo Ministerstvo zdravotníctva na svojej stránke .

Legenda k pohotovostiam:

Bratislavský kraj:

Trnavský kraj:

Nitriansky kraj:

Trenčiansky kraj:

Žilinský kraj:

Banskobystrický kraj:

Prešovský kraj:

Košický kraj:

Takéto vysvedčenia nosili domov známe tváre

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky