Hovorí sa o tom, že predseda vlády Peter Pellegrini (Smer-SD) má v pláne Slovensku dopomôcť k tomu, aby postúpilo o krok vpred. Pomocou skvelého expertného poradného tímu, ktorý zahŕňa ľudí zo súkromného sektora, vládnych inštitúcií a oblasti akademického vzdelania sa snaží s touto myšlienkou zaoberať čo najpodrobnejšie a prísť na riešenie.

Premiérov poradca Peter Kmec uvádza, že Slovensko potrebuje kvalitnejšiu pracovnú silu, vyššie investície a schopnosť odolávať veľkej konkurencii. V horizonte najmenej 2 rokov sa má vytvoriť plán zmeny a materiál, ktorý pomôže naplniť stanovené ciele. Jedným z nich je aj efektívnejšie čerpanie financií z eurofondov a nadviazanie užšej komunikácie s rezortom diplomacie.

...

Ďalej P. Kmec poznamenal, že by bolo najlepšie krajinu nasmerovať k európskym a transatlantickým štruktúram. Takisto sa treba zamerať aj na racionálne uvažovanie v politike a zachovať transparentnosť vyšetrovania trestných činov. Informácie o tom, či sa podarí splniť v stanovenom limite to čo uznali vládni činitelia za dôležité sa určite dozvieme.

Nie je možné komentovať

Mohlo by sa Vám páčiť