Keď sa povie luxus, mnohí si predstavia nábytok a doplnky, ktoré stoja viac ako si môžu alebo chcú dovoliť utratiť. Avšak luxusný príbytok si môže dnes dopriať naozaj každý. Stačí si len správne vybrať a nebáť sa trocha experimentovať.

Ako na to?

...

Veľký nábytok musí mať štýl

Výraz miestnosti je tvorený všetkým čo sa v nej nachádza. Ak preto chcete vášmu priestoru dopriať nádych prepychu a nadčasového luxusu, vyberajte veľké kusy nábytku dôkladne. Tvoria totiž dizajnovú podstatu priestoru, presne ako sedacie súpravy, ktoré obývacej miestnosti doslova kraľujú. Navyše, ak si zvolíte výraznú sedačku, základ pre nezameniteľnú eleganciu máte hotový.

Luxusné sedačky môžete doplniť o zaujímavé kreslá alebo taburetky v podobnom štýle. Rovnako voľte aj pri ostatných izbách a rozhodne neoľutujete.

Skrinky a komody nemusia byť len vysoko funkčné

Komody a skrine väčšinou plnia funkciu odkladacieho priestoru, bez ktorého sa v žiadnej miestnosti nezaobídeme. Prečo by ale nemohli byť tieto časti aj trendové? Ak teda uvažujete nad novým kúskom, skúste zvoliť štýl art-deco, ktorý svojou prirodzenou nadnesenosťou a leskom premení celý priestor na nepoznanie. Ešte lepšie sa budú v sprievode rovnako ladenej komody či skrine vynímať nádherné luxusné postele.

Dizajnové obrazy a zrkadlá urobia s priestorom divy

Na jednoduchú a nenáročnú premenu priestoru vám postačia rôzne dizajnové doplnky ako sú obrazy alebo zrkadlá. Pri kúpe teda namiesto bežného zrkadla zvoľte radšej nevšedný tvar alebo set zrkadiel. Aj malé zmeny dokážu vniesť do miestností kus elegancie. Pokiaľ sa chystáte na kúpu obrazu, dobre si najskôr prezrite priestor kam ho chcete umiestniť. Mal by zaujať, no zároveň ladiť so zvyšným zariadením miestnosti. Pre ešte väčší efekt zvoľte obrazy s luxusne vyzerajúcimi alebo dobovými rámami.

Osvetlenie vytvorí nezameniteľnú atmosféru

Výberu lustra a svietidiel by ste mali venovať naozaj veľkú pozornosť. Luxusná posteľ bude vyzerať ešte lepšie, ak nad ňou visí štrasový či art-deco luster. Nezabudnite stropné svietidlo doplniť o dizajnové stolné alebo nástenné lampičky. Aj všedná skrinka bude zaujímavejšia, ak na ňu postavíte unikátnu lampu.

Doplňte každú miestnosť aspoň o jeden luxusný prvok

Na to, aby ste svoj domov premenili, nemusíte hneď vymeniť celý nábytok. Stačí, ak do každej miestnosti doplníte aspoň jeden originálny kúsok a hneď bude váš príbytok pôsobiť celkom inak. Každá premena predsa začína pomaly.

Váš domov je miesto kam sa máte radi vracať a v ktorom sa máte cítiť výnimočne. Prečo si teda nedopriať kúsok luxusu, ktorý si rozhodne zaslúžite? Neváhajte a začnite hneď.

Zdroj obrázkov:

  1. Followtheflow/Shutterstock.com
  2. ImageFlow/Shutterstock.com

 

 

Nie je možné komentovať

Mohlo by sa Vám páčiť