Zima klope na dvere. Dlhé zimné večery sú ako stvorené na oddych so šálkou čaju pri dobrej knihe alebo filme. Teplo domova navodí svetlo sviečok, vôňa škorice alebo zamatové vankúše.

Prinášame vám tipy, ako sa doma zahriať počas chladných dní. Príjemnú atmosféru do vašej domácnosti vnesú aj hrejivé deky či správne zvolené termo paplóny v prírodných farbách.

...

Ako priniesť teplo do obývačky

Oheň v nás prirodzene vyvoláva pocit tepla. Ak nemáte krb, zapáľte sviečky alebo využite rôzne svetielka s teplým svetlom. Pohodovú domácu atmosféru dotvoria bylinková aróma z difuzéra, teplá polievka a veselé plyšové papuče či ponožky.

Na gauč a do kresla môžete položiť hrejivé vankúšiky a deky. Každý malý aj veľký člen rodiny sa do nich rád zababuší. Vyberajte prešívané bavlnené, vlnené alebo deky z huňatého plyšu. Luxus do vašej obývačky prinesú kašmírové deky.

Zabaľte sa do mäkkých perín

Optimálna teplota v spálni by sa mala v noci pohybovať okolo 19 stupňov. Príjemný pocit tepla navodia počas spánku zvolené vysoko hrejivé prikrývky a posteľné návliečky.

Aby ste dosiahli požadovaný komfort, vrstvite. Môžete spojiť tenšie paplóny či deku s obliečkou alebo aj dvomi. Alebo si vyberte teplé vankúšiky a termo paplóny. Firma Áčko vám prináša kolekciu paplónov, vďaka ktorým budete v pohodlí aj počas najväčších mrazov.

V zimnom období sú obzvlášť obľúbené flanelové obliečky. Flanel je vyrobený zo 100 % bavlnených priadzí, odvádza vlhkosť a na dotyk je príjemne hebký.

Koberec a závesy ako izolácia

Hrubé závesy a mäkký koberec sú nielen estetickými, ale aj funkčnými doplnkami v interiéri.

Teplý koberec zabraňuje chladu prenikať od podlahy. Nebojte sa použiť behúne aj do chodby či na toalete.

Závesy znižujú únik tepla cez okná. V zime preto odporúčame vymeniť tenké závesy za hrubšie. Navyše si môžete vybrať krásne vianočné závesy alebo zútulniť izby žiarivými teplými farbami.

Ak máte pri okne radiátory, nepoužívajte dlhé závesy. Tak ako teplo nepúšťajú von, zadržujú aj teplo od radiátora smerom do izby.

V zime zahreje škorica, zázvor aj chilli

Keď sa z kuchyne šíri vôňa škorice, blížia sa Vianoce. Jej korenistá chuť prirodzene zohrieva organizmus. Pridajte ju do typicky zimných nápojov ako sú punč či varené víno a vytvorte si doma čarovnú atmosféru.

Podobné účinky ako škorica majú aj zázvor a chilli. Zázvor má zároveň priaznivé účinky na podporu imunity, čo v chladným mesiacoch určite oceníte.

Zimné posteľné obliečky, termo paplóny, hrejivé deky aj vankúšiky. Inšpiráciu a kvalitné textílie pre váš útulný domov vám už 31 rokov prináša firma z Ružomberka Áčko. Navštívte ich eshop na www.acko.sk.

Zdroj obrázkov: unsplash.com, acko.sk

Nie je možné komentovať

Mohlo by sa Vám páčiť